Stowarzyszenie Iławski Klub "Amazonki"

Misją Stowarzyszenia jest wszechstronne działanie na rzecz osób dotkniętych rakiem piersi,
oraz uczestniczenie w akcjach na rzecz wczesnego wykrywania raka piersi.

20.01.2021 godzina 23:29 imieniny .
„Aktywny Senior”
2019-12-03 19:53:36
„Aktywny Senior” – to projekt realizowany w ramach otwartego konkursu ofert dofinansowany przez Burmistrza Miasta Iławy.
Od czerwca do listopada 2019 r. grupa seniorów spotykała się w Osiedlowym Domu Kultury Polanka. Spotkania odbywały się raz lub dwa razy w tygodniu. W czerwcu byliśmy na lawendowych polach w miejscowości Nowe Kawkowo, odwiedziliśmy Centrum Ogrodnicze Zielona Aleja w Nowej Wsi gdzie zaczerpnęliśmy wiedzy odnośnie uprawy i pielęgnacji roślin. We wrześniu spotykaliśmy się na warsztatach choreograficznych uczyliśmy się poloneza oraz ćwiczyliśmy różne układy taneczne do utworów „ABBY” odbywały się też warsztaty muzyczne. W październiku i listopadzie pod okiem pani Agaty prowadzone były warsztaty kreatywnego tworzenia kartek świątecznych,oraz zajęcia z batiku. Zrobiliśmy dwie prace o charakterze dekoracyjnym , jedna z nich znajduje się w siedzibie SIKA. Prowadzone były zajęcia ruchowe, relaksacyjno - rozluźniające, muzykoterapia. Odbyło się spotkanie z policjantką ,która przybliżyła seniorom temat bezpieczeństwa i zagrożeń jakie czyhają na osoby starsze np.; /metoda na wnuczka/. Ciekawe było też spotkanie dotyczące ziołolecznictwa i pielęgnacji roślin. Prowadząca szczegółowo omówiła szerokie zastosowanie ziół w różnych schorzeniach, w kosmetyce i w kuchni. Wieczorem Andrzejkowym 28 listopada zakończyliśmy projekt . Grupa seniorów zaprezentowała umiejętności taneczne, które zdobyła na warsztatach tanecznych.; poloneza i inne tańce, przedstawiła też spektakl słowno - muzyczny „U cioci na imieninach”, którego pomysłodawcą i trenerem był pan Marek animator kultury. Grupa wokalna „InteGracja” zaprezentowała piosenki Stanisława Moniuszki.
Dziękujemy wszystkim, uczestnikom projektu za wspólne spędzone popołudnia, życzliwość i wzajemny szacunek wobec siebie, prowadzącym za kreatywne pomysły.
Uczestniczka Barbara


Wspomóż nas

Rachunek bankowy:
Bank Spółdzielczy w Iławie
85 8831 0002 2001 0004 5711 0001
KRS: 0000051167
REGON 510860713
NIP 744-15-04-940


Podziękowania

Iławskie Amazonki serdecznie dziękują wszystkim Darczyńcom, którzy za pośrednictwem Urzędów Skarbowych przekazali swój 1% podatku dochodowego za 2019 rok na rzecz naszego stowarzyszenia.