Stowarzyszenie Iławski Klub "Amazonki"

Misją Stowarzyszenia jest wszechstronne działanie na rzecz osób dotkniętych rakiem piersi,
oraz uczestniczenie w akcjach na rzecz wczesnego wykrywania raka piersi.

22.10.2018 godzina 21:27 imieniny .
Konferencja w Lubawie 30.09.2017r.
2017-11-20 10:57:50
Tak jak było zaplanowane na ten dzień mieliśmy spotkać się w Lubawie, w miejskim Ośrodku Kultury w celach profilaktycznych.
Na nasze zaproszenie odpowiedziały pani doktor Grażyna Licznerska - onkolog z Olsztyna,
a także zaprzyjaźniona z naszym klubem pani Ewa Górko- specjalista z zakresu Promocji Zdrowia z Olsztyna. Spotkanie dofinansowane było z funduszy Starostwa Powiatowego w Iławie, jako realizacja zadania publicznego w zakresie Ochrony i promocji zdrowia – Profilaktyka chorób nowotworowych, a jego tytułem przewodnim było "Razem z nadzieją na kolejny dzień, rok..". Pani onkolog opowiedziała o swojej pracy, a także odpowiedziała na wiele pytań, które padały ze strony widowni, między innymi o zmiany, jakie NFZ wprowadziło w zakresie tzw. Zielonej Karty, a także jak zmieniło się leczenie pacjentów z nowotworem.
Na sali nie zabrakło pacjentów, których pani doktor leczyła. W trakcie przerwy był słodki poczęstunek i kawa, a także występy dzieciaków ze studia wokalnego w Lubawie pod kierunkiem instruktora Agnieszki Kasprzyckiej. Następnie Ewa Górko pokazywała na fantomach jak badać piersi, powiedziała, kiedy zgłosić się do lekarza.
Zachęcała też do badań profilaktycznych. Z pomocą podążyły też Amazonki Ochotniczki, które rozdawały uczestnikom spotkania ulotki o klubie, a także o samobadaniu piersi. Pan Marian Żuchowski - to wszystko opisał na swojej stronie internetowej. Pani Katarzyna Michalska napisała pochlebny artykuł na. nasz temat, jednak oboje Ci państwo zwrócili uwagę, że frekwencja była niska i zabrakło kogoś ze służby zdrowia w Lubawie.
Na koniec zaśpiewał zespół wokalny „InteGracja” z Iławy, a panie po amputacji piersi z Lubawy podarowały pani doktor Książkę Gustawa Lieka "Miasto Lubawa w Prusach Zachodnich z uwzględnieniem Ziemi Lubawskiej". Dziękujemy za miłe spotkanie.

Przygotowały: Ewa Grubalska i Jadwiga Abramowicz

Wspomóż nas

Rachunek bankowy:
Bank Spółdzielczy w Iławie
85 8831 0002 2001 0004 5711 0001
KRS: 0000051167
REGON 510860713
NIP 744-15-04-940


Podziękowania

Iławskie Amazonki serdecznie dziękują wszystkim Darczyńcom, którzy za pośrednictwem Urzędów Skarbowych przekazali swój 1% podatku dochodowego za 2017 rok na rzecz naszego stowarzyszenia.